Debiut w Teatrze KWADRAT

Debiut w Teatrze KWADRAT

KŁAMSTEWKA, czyli…

Billy i Jane (Paweł Małaszyński/ Paweł Domagała i Marta Żmuda Trzebiatowska) są młodym małżeństwem. Niedawno przyszła na świat ich córeczka Emily. Podczas gdy Jane całkowicie oddaje się macierzyństwu, jej mąż Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. Billy całkowicie traci głowę dla atrakcyjnej kochanki, do czego przyznaje się swojemu ojcu.

 

 

William (Paweł Wawrzecki) nie jest zachwycony postępowaniem syna, ale obiecuje dotrzymać tajemnicy. Jednak dziwne zachowanie Wiliama, nagły zapał do sportowego stylu życia Billego oraz brak czasu na wspólną kolację to wystarczające poszlaki dla przenikliwej matki Billego – Alice (Ewa Kasprzyk). Jako mistrzyni intrygi – postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosić młodych do siebie na… sernik. Słodki podwieczorek zamienia się w wyjątkowo pikantną ucztę, podczas której wspomnienia i kłamstewka miksują się, tak, że z czasem wszystkim trudno się połapać, co jest prawdą…

Czy doświadczeni rodzice będą potrafili przekonać młodych, że miłości trzeba dać szansę? Czy wyjawione po latach sekrety mogą zburzyć harmonię długotrwałego związku dwojga ludzi? I czy aby kłamstwo w dobrej wierze to na pewno bezpieczna gra?

Dowcipne dialogi jak w filmach Woody’ego Allena to niewątpliwie mocna strona „Kłamstewek”. Autor komedii Joe DiPietro jest błyskotliwym obserwatorem relacji międzyludzkich, a w jego sztukach przejrzeć się możemy jak w zwierciadle. Do tego w Kwadracie obsada wprost wymarzona.

(opis: teatrkwadrat.pl)

 

Czas trwania: ok. 2 godziny (z przerwą)
Autor:  Joe DiPietro
Przekład: Bogusława Plisz Góral
Reżyseria: Paweł Wawrzecki
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Karolina Trębacz
Producent: Małgorzata Nejman
Premiera: 24 wrzesień 2016r.
Obsada: William – Paweł Wawrzecki, Alice – Ewa Kasprzyk, Billy – Paweł Małaszyński / Paweł Domagała, Jane – Marta Żmuda Trzebiatowska

 

Najbliższe spektakle:

22.10.2016 (sobota), g. 16:00 – FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA (Częstochowa) – kup bilet

22.10.2016 (sobota), g. 19:00 – FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA (Częstochowa) – kup bilet

06.11.2016 (niedziela), g. 16:00 – CENTRUM KULTURY I SZTUKI (Kalisz) – kup bilet

06.11.2016 (niedziela), g. 19:00 – CENTRUM KULTURY I SZTUKI (Kalisz) – kup bilet

07.11.2016 (poniedziałek), g. 17:30 – TEATR WIELKI (Poznań) – kup bilet

07.11.2016 (poniedziałek), g. 20:15 – TEATR WIELKI (Poznań) – kup bilet

baner