Działo się, działo! Podsumowanie roku 2016

Działo się, działo! Podsumowanie roku 2016

W roku 2016 wydarzyło się naprawdę wiele. Paweł Domagała kilkakrotnie pojawiał się na dużym ekranie, a na małym towarzyszył nam praktycznie przez cały rok. Mijający rok to także rok debiutu w Teatrze Kwadrat, ale przede wszystkim na scenie muzycznej!

FILM

A zaczęło się od dwóch dużych premier filmowych. Na początku lutego do kin weszła komedia romantyczna „Planeta Singli”, w której Paweł wcielił się w pana od WF – Piotra.  Był to jeden z najpopularniejszych polskich filmów tego roku, który zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji. W siódmy weekend po premierze do kina na tę komedię wybrało się 1 310 093 widzów, co dało produkcji pierwsze miejsce w zestawieniu „Weekendy z frekwencją przekraczającą 500tys. widzów w 2016 roku” (źródło).
W „Planecie Singli” główne role odegrali Maciej Stuhr oraz Agnieszka Więdłocha.

 

 

W tym samym miesiącu odbyła się druga premiera filmu pełnometrażowego, w którym Paweł odegrał jedną z głównych ról. Mowa o komedii „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, gdzie pojawił się jako Filip – młody mężczyzna, który szuka szczęścia w życiu zawodowym, ale którego problemy nie omijają także w życiu prywatnym. Film Piotra Wereśniaka uplasował się na 5. miejscu, jeśli chodzi o najlepszy weekend otwarcia, bowiem dwa dni po premierze do kina udało się 241 tysięcy widzów. W „7 rzeczach” zagrali również Aleksandra Hamkało, Alicja Bachleda-Curuś, Mikołaj Roznerski czy Maciej Zakościelny.

fot. MTL Maxfilm

 

Na dużym ekranie Pawła Domagałę mogły też zobaczyć (a raczej usłyszeć) najmłodsi. Wszystko za sprawą hitowego filmu animowanego Disneya „Zwierzogród”, w którym Paweł dubbingował lisa – Nicka Bajera. Bez wątpienia była to jedna z lepszych animowanych produkcji mijającego roku. W pierwszym weekendzie obejrzało ją 231 tysięcy widzów, co dało 5. miejsce w rankingu „Najlepsze otwarcia 2016 roku w polskich kinach”.

 

 

W listopadzie grupa Allegro wypuściła do sieci kolejny film krótkometrażowy z serii „Legendy polskie” pt. „Operacja Bazyliszek” z Pawłem Domagałą w roli głównej. Co o samej produkcji piszą jej autorzy?

 

„Od morza do Tatr otwierają się wrota piekielne. Nie wiadomo kto za tym stoi, ale wiadomo kto w to wdepnął: Boguś Kołodziej i jego luźno powiązany z rzeczywistością wuj Eugeniusz. Ta dwójka twardych policjantów spojrzy w oczy prastaremu niebezpieczeństwu, a nawet zderzy się z nim za pośrednictwem Poloneza!” (YouTube)

 

„Operację Bazyliszek” opublikowano tradycyjnie na kanale Allegro na YouTUBIE, gdzie obejrzano ją jak dotąd ponad 3 miliony razy! 

 

kadr z filmu „Operacja Bazyliszek”

SERIAL
W 2016 roku byliśmy świadkami prawdziwego maratonu serialowego z udziałem Pawła, który pojawił się we wszystkich trzech wiodących stacjach telewizyjnych – Polsat, TVP, TVN.

 

A zaczęło się od nowej, czwartej serii przygód Igi Małeckiej i spółki, czyli hitu Telewizji Polskiej pt. „O mnie się nie martw”. Barwna i charakterystyczna postać Krzysztofa Małeckiego jest od lat lubiana przez widzów. Nic więc dziwnego, że po wakacjach oglądaliśmy jeszcze jeden sezon, w którym wydarzyło się naprawdę wiele. O zakończonej niedawno serii pisaliśmy więcej tu.

 


fot. TVP / O mnie się nie martw
W Polsacie mogliśmy podziwiać nie tylko aktorski, ale i muzyczny talent aktora. A to dzięki nowej produkcji stacji – „Powiedz TAK!”, w której usłyszeliśmy jego autorskie piosenki! Wiktor, bo właśnie w jego postać wciela się aktor, jest bardzo utalentowanym muzykiem, który unika showbiznesu, przez co nie może wybić się na scenie muzycznej. W związku z tym wraz z zespołem gra na weselach. W serialu mogliśmy również zobaczyć Mikołaja Roznerskiego, Katarzynę Zawadzką czy Nikodema Rozbickiego. Fani „Powiedz TAK!” nie kryli rozczarowania po ujawnieniu informacji, iż stacja nie planuje kolejnej serii tej produkcji.

 

fot. POLSAT / Powiedz TAK
Od 15 lutego, w każdy poniedziałek emitowano „Drugą Szansę” – nowość na antenie TVN.
„Druga Szansa” to historia Moniki, producentki i agentki gwiazd, która w wyniku intrygi osoby z bliskiego jej otoczenia traci wszystko.” ~Filmweb
 
W tym serialu Domagała zagrał Igora Szota – artystę, podopiecznego i bliskiego przyjaciela głównej bohaterki.  – Igor Szot jest aktorem gwiazdą, który ma duży dystans do show biznesu. Jest neurotyczny, czasem zabawny, smutny – powiedział o swoim bohaterze Paweł Domagała na konferencji „Drugiej szansy”. (źródło)

 

W serialu zagrali także m.in. Małgorzata Korzuchowska, Bartłomiej Świderski, Rafał Królikowski. We wrześniu widzowie doczekali się kontynuacji serialu. Na rok 2017 planowana jest kolejna seria.

 

fot. TVN/ Druga Szansa

TEATR

 

Od czerwca 2016r. Paweł jest oficjalnie aktorem warszawskiego Teatru KWADRAT. W spektaklu „Kłamstewka” (Joe DiPietro, reż. P. Wawrzecki) ogrywa rolę BIlly’ego.
 
Billy i Jane są młodym małżeństwem. Niedawno przyszła na świat ich córeczka Emily. Podczas gdy Jane całkowicie oddaje się macierzyństwu, jej mąż Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. Billy całkowicie traci głowę dla atrakcyjnej kochanki, do czego przyznaje się swojemu ojcu. (strona internetowa Teatru KWADRAT)

 

aaa_gam_3540

fot. Teatr Kwadrat

Z kolei w farsie pt. „Czego nie widać” wciela się w postać Frederick Fellowesa.
 
Obwoźna grupa teatralna przygotowuje się do premiery szmirowatej dość produkcji – spektaklu pt. „Co widać”. Zostało bardzo mało czasu. Budżet jest ograniczony. Ekipa techniczna okrojona. Reżyser zmęczony. A aktorzy?… No cóż… (strona internetowa Teatru KWADRAT).
 
W 2016r. w dalszym ciągu można było zobaczyć Pawła na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego w dobrze znanym już „Exterminatorze”.

 

MUZYKA
Rok 2016 bez wątpienia był rokiem przełomowym jeśli chodzi o działalność muzyczną Pawła. 17 kwietnia 2017 roku odbyła się premiera debiutanckiego singla i teledysku „Jestem tego wart”, który był pierwszą zapowiedzią płyty „Opowiem Ci o mnie”. Klip ten był jak dotąd odtwarzany już prawie 4,5 miliona razy w serwisie YouTube! W teledysku udział wzięli m.in. Agata Kulesza, Krzysztof Stelmaszyk, Katarzyna Maciąg, Zuzanna Grabowska oraz Maja Oświecińska.

 

zamowplyte1

 

Kilka miesięcy później, a dokładnie 16 września, mogliśmy usłyszeć drugi utwór z albumu Pawła pt. „Gdybyś była” (jak dotąd odsłuchany ponad 1 milion razy na YouTubie). Listopad to już wielkie odliczanie do premiery całej płyty. I stało się! 18 listopada „Opowiem Ci o mnie” trafiło na półki Empiku! Trzeba zaznaczyć, że było to wielkie wejście smoka na muzyczny rynek. Po pierwszym tygodniu sprzedaży krążek Domagały uplasował się na 4. miejscu listy OLIS, czyli Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce! W drugim tygodniu odnotował 12 miejsce, w kolejnym 19.,  później 25. W tygodniu świątecznym powrócił na wyższą, bo 17. lokatę.

 

cover-plyta

 

9 grudnia opublikowano pierwszą część trasy koncertowej. Wystartuje ona już 14 lutego w warszawskim Teatrze KWADRAT. Kolejne przystanki to: Toruń, Poznań, Chorzów, Chełm, Radom, Gdańsk, Kraków, Łódź i Wrocław. Więcej informacji o tych wydarzeniach (terminarz i bilety) znajdziecie tutaj.

 

REASUMUJĄC
Bez dwóch zdań rok 2016 był dla kariery zawodowej Pawła Domagały wyjątkowy, ale pełen pracy i działalności artystycznej. Co więcej, produkcje i projekty, w których brał udział zbierały dużo pozytywnych opinii i cieszyły się uznaniem widzów/słuchaczy.
Mamy nadzieję, że taki, a może jeszcze lepszy, będzie rok 2017! Czekają nas trasy koncertowe, nowe filmy, kolejne sezony seriali. Nie zabraknie niespodzianek. Do siego roku!

 

baner