Fryderyki 2019: Nominacja dla Pawła Domagały i „1984”!

Fryderyki 2019: Nominacja dla Pawła Domagały i „1984”!

Najnowsza płyta Pawła Domagały „1984” otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii „album roku – pop”!

FRYDERYKI to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Kiedy powstawała w 1999 roku, Akademia liczyła ok. 300 członków. Dziś zasiada w niej ponad 1300 osób. Do Akademii zapraszani są bowiem wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych edycjach Nagród FRYDERYK. To właśnie członkowie Akademii w tajnym, dwuetapowym głosowaniu przyznają Nagrody FRYDERYK.

Nominowani w kategorii „Album roku – pop”:

  • Paweł Domagała – 1984
  • Kasia Kowalska – Aya
  • Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś
  • Dawid Podsiadło – Małomiasteczkowy
  • Lanberry – miXtura

25. edycja nagrody jest świetną okazją do odświeżenia dotychczasowej formuły wydarzenia. Symbolem zmian jest organizacja gali wręczenia statuetek w nowej lokalizacji oraz w nowym kształcie. Impreza po raz pierwszy zagości w Katowicach, które od lat stawiają na rozwój kultury muzycznej. – FRYDERYK to najważniejsza polska nagroda muzyczna przyznawana przez branżę, dlatego jestem dumny, że gala ich przyznania po raz pierwszy poza stolicą odbędzie się właśnie w Katowicach. Dla nas, jako Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki, bardzo ważne jest także, że wydarzenie przyczyni się do rozwoju polskiego rynku muzycznego dzięki dodatkowemu programowi wydarzeń konferencyjnych i festiwalowych – mówi Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Transmisja z gali wręczenia nagród w kategorii muzyki rozrywkowej odbędzie się 9 marca o godz.: 21:00 na antenie TVN. Już wkrótce ruszy sprzedaż biletów!

źródło: ZPAV

baner