Gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych, podkłada głos w filmach animowanych. Nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Właśnie pracuje nad nową płytą „1984”, której premiera już w listopadzie 2018.

Niezależnie od gatunku filmu, w którym gra, tworzy barwne postaci. Zagrał między innymi Filipa, dojrzewającego do życiowych decyzji w komedii obyczajowej „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, Malinowskiego, niezwykłego nauczyciela wuefu w „Planecie singli” i Lucka – jak sam mówi „brzydkiego kumpla pięknego głównego bohatera” w „Dzień dobry, kocham Cię”.

W filmie o działaczach podziemia, ktorzy zrobili „skok na własne pieniądze” („80 milionow”) zagrał Tomka, a w komediach „Wkręceni” i „Wkręceni 2” pantoflarza o pseudonimie „Szyja”. „Paweł ma wielki, samorodny talent komediowy. Taki aktor zdarza się raz na wiele lat. To szczęście, że mamy go w polskim kinie” – mówił reżyser filmu Piotr Wereśniak. Ostatnio zagrał w komedii muzycznej „Exterminator. Gotowi na wszystko”, gdzie wciela się w rolę lidera zespołu metalowego grającego na festynach.

W serialu „O mnie się nie martw” stworzył postać Krzysztofa Małeckiego. „Krzysztof to bardzo wdzięczna rola, jest niejednoznaczny, trochę łotr, ale z tych których nie sposób nie kochać.” – mówi Paweł. Serial od kilku lat nie schodzi z ekranu (można go oglądać w TVP). Zupełnie innym bohaterem był grany przez Pawła Igor Szot z „Drugiej szansy”. W serialu „Powiedz TAK” aktor zagrał Wiktora, chłopaka z zasadami (i gitarą), do którego wzdychają kobiety.

Złoty debiut muzyczny

Na początku było marzenie – nagrać płytę. We współpracy z Łukaszem Borowieckim Paweł Domagała wydał album „Opowiem Ci o mnie”. Autorem tekstów i muzyki jest Paweł, zaś o brzmienie i aranżacje zadbał Łukasz (jest on również współautorem muzyki). Nie trzeba było długo czekać, by album okrył się podwójnym złotem. Single – “Jestem tego wart” i  “Gdybyś była” w YouTube mają już około 14 milionów odtworzeń. „Opowiem Ci o mnie” towarzyszyła trasa koncertowa, a na życzenie publiczności odbyło się drugie tournee. Płytę można kupić jako CD i w wersji cyfrowej

Teraz Paweł z Łukaszem i zespołem pracują nad nową plytą „1984”, której premiera w listopadzie 2018. Znane są już tytuły utworów, które znajdą się na nowym albumie

Od Koziołka Matołka do Człowieka Biedronki

Na deskach teatralnych Paweł stworzył niezapomnianych dziecięcych bohaterów w kultowych spektaklach – Maxa w „Pippi Pończoszance” w reżyserii Agnieszki Glińskiej (Teatr Dramatyczny w Warszawie) i żywiołowego Koziołka Matołka w inscenizacji Ondreja Spišaka (warszawski Teatr Na Woli). W spektaklach dla dorosłych wcielał się między innymi w niespełnionego aktora (sic!) w komedii „Amazonia” Michała Walczaka, docenta Dołowego i milicjanta w „Madame” (oba spektakle w Teatrze Na Woli) oraz Bérengera, który ze zdumieniem obserwuje, jak ludzie masowo zmieniają się w nosorożce („Nosorożec” Ionesco w Teatrze Dramatycznym).

Jak sam mówi najlepiej czuje się w repertuarze komediowym. Takie są właśnie dwa spektakle, w których można go oglądać. „Exterminator” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie to rockowa komedia, gdzie na żywo razem zespolem Paweł gra zaskakujące  aranżacje znanych utworów. To rzadki przykład spektaklu, w którym aktorzy wychodza do bisów. Zobaczcie, co robią z „Kolorowymi jarmarkami”.

W Teatrze Kwadrat wciela się natomiast w rolę Freddie’ego Fellowes w farsie o zespole teatralnych nieudaczników, czyli „Czego nie widać”.

Paweł ma też bogate doświadczenie kabaretowe. Jako bezczelny konferansjer budował napięcie w Kabarecie na Koniec Świata. Znacie polskiego super bohatera „Człowieka Biedronkę”? Chcecie wiedzieć, Czego wstydzą się Polacy?

Tu możecie zobaczyć fimy i seriale, w których gra Paweł Domagała: