Paweł Domagała na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Paweł Domagała na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Paweł Domagała wystąpi na tegorocznym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki!

To będzie już 14. edycja krakowskiego festiwalu, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Koncert finałowy odbędzie się 9-10 czerwca 2018 roku na Rynku Głównym w Krakowie.

„Każdy jest komuś potrzebny” z Pawłem na scenie

Paweł Domagała na scenie pojawi się w niedzielę w ramach koncertu „Każdy jest komuś potrzebny”. Oprócz niego wystąpią: Włodzimierz Pawlik oraz laureaci i finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Anna Karwan, Joanna Kulig, Maciej Zakościelny, Zbigniew Zamachowski i grupa Na Górze.

W koncercie wezmą także udział: fundacja „Przemek dzieciom”, s. Małgorzata Chmielewska oraz Katolicka Wspólnota „Chleb Życia”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej „U Pana Cogito”, Przemysław Kowalik i Bartosz Ostałowski.

 

Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie

Festiwal przyciąga tłumy na krakowskim rynku (fot. http://mimowszystko.org)

To już 14. edycja!

Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski konkurs dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Jest organizowany od 2004 roku i za każdym razem wieńczy go koncert finałowy – zawsze na Rynku Głównym w Krakowie. Wokaliści walczą o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia.

Anna Dymna o Festiwalu

Organizując tę imprezę założyliśmy, że w towarzystwie największych gwiazd polskiej estrady, w finale festiwalu, wystąpią tylko najzdolniejsze wokalnie osoby niepełnosprawne. Czas skończyć z traktowaniem moich przyjaciół na zasadzie: „Marcinku, jesteś niewidomy, jeździsz na wózku, ale lubisz śpiewać? No to masz mikrofon i pośpiewaj sobie. Nieważne, że nie masz głosu, wolno ci, bo biedny przecież jesteś”. Takie podejście nie tylko uwłacza godności Marcina, ale krzywdzi także jego bardziej zdolnych kolegów. Tracimy przez to z oczu talenty na miarę Andrei Bocellego czy Steviego Wondera. To nie jest tylko moja opinia” – mówi o idei Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anna Dymna.

Źródła: mimowszystko.org

baner