Paweł Domagała na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Paweł Domagała na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
  • 152
    Udostępnienia

Paweł Domagała wystąpi na tegorocznym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki!

To będzie już 14. edycja krakowskiego festiwalu, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Koncert finałowy odbędzie się 9-10 czerwca 2018 roku na Rynku Głównym w Krakowie.

„Każdy jest komuś potrzebny” z Pawłem na scenie

Paweł Domagała na scenie pojawi się w niedzielę w ramach koncertu „Każdy jest komuś potrzebny”. Oprócz niego wystąpią: Włodzimierz Pawlik oraz laureaci i finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Anna Karwan, Joanna Kulig, Maciej Zakościelny, Zbigniew Zamachowski i grupa Na Górze.

W koncercie wezmą także udział: fundacja „Przemek dzieciom”, s. Małgorzata Chmielewska oraz Katolicka Wspólnota „Chleb Życia”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej „U Pana Cogito”, Przemysław Kowalik i Bartosz Ostałowski.

 

Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie

Festiwal przyciąga tłumy na krakowskim rynku (fot. http://mimowszystko.org)

To już 14. edycja!

Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski konkurs dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Jest organizowany od 2004 roku i za każdym razem wieńczy go koncert finałowy – zawsze na Rynku Głównym w Krakowie. Wokaliści walczą o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia.

Anna Dymna o Festiwalu

Organizując tę imprezę założyliśmy, że w towarzystwie największych gwiazd polskiej estrady, w finale festiwalu, wystąpią tylko najzdolniejsze wokalnie osoby niepełnosprawne. Czas skończyć z traktowaniem moich przyjaciół na zasadzie: „Marcinku, jesteś niewidomy, jeździsz na wózku, ale lubisz śpiewać? No to masz mikrofon i pośpiewaj sobie. Nieważne, że nie masz głosu, wolno ci, bo biedny przecież jesteś”. Takie podejście nie tylko uwłacza godności Marcina, ale krzywdzi także jego bardziej zdolnych kolegów. Tracimy przez to z oczu talenty na miarę Andrei Bocellego czy Steviego Wondera. To nie jest tylko moja opinia” – mówi o idei Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anna Dymna.

Źródła: mimowszystko.org

baner