Paweł Domagała: Jak się za bardzo wczułem w rolę, byłem bliski stanów lękowych

Paweł Domagała: Jak się za bardzo wczułem w rolę, byłem bliski stanów lękowych

Jesteśmy dziwnym pokoleniem, zawieszonym między erą analogową a cyfrową. Wychowywaliśmy się w czasach, gdy większość rzeczy była niedostępna, ale w telewizji było już wszystko – mówi Paweł Domagała. – Wolność dostaliśmy w spadku, o nic nie musieliśmy walczyć i zabiegać. Ten rodzaj zawieszenia i braku solidarności jest dobrze pokazany w „Żmijowisku” – podkreśla.

– Powiedzieć o „Żmijowisku” że jest tylko kryminałem byłoby rzeczą krzywdzącą dla Wojtka Chmielarza. Wydaje mi się, że – poza ciekawie poprowadzonym i pełnym napięcia wątkiem kryminalnym – książkę, i mam nadzieję serial, wyróżnia interesująca warstwa obyczajowa. Jest tu wątek relacji małżeńskich, problemów, jakie pojawiają się po pewnym czasie życia obok siebie. Mamy także wątek komunikacji międzypokoleniowej – relacji ojca z nastoletnią córką, pojawia się temat ról, które – chcąc nie chcąc – odgrywamy wobec innych. Jest też motyw kozła ofiarnego. Sporo tu więc uniwersalnych tematów – zauważa w rozmowie z Onetem Paweł Domagała, w serialu występujący w roli Arka.

czytaj całość na kultura.onet.pl

Piosenka promująca serial

“Żmijowisko” to także tytuł singla Pawła Domagały promujący najnowszą produkcję Canal+ z gwiazdorską obsadą. Opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele nas to kosztuje…

Pobierz za darmo “1984BOOK”

Postanowiliśmy sprawić naszym wiernym fanom i słuchaczom niespodziankę! “1984BOOK” to ponad 80 stron podsumowań, analiz, ciekawostek, rozmów oraz wspaniałych zdjęć! Jednym słowem 1984 – czyli wszystko, co wydarzyło się od momentu opublikowania na YouTubie “Weź nie pytaj”, wokół albumu, aż po ostatni bis trasy koncertowej 1984TOUR, podczas której zagraliśmy ponad 90 koncertów!

baner