baner

Wszystko o piosence “Najgrubszy Anioł Stróż”

Wszystko o piosence “Najgrubszy Anioł Stróż”
  • 983
    Shares

Zaraz po premierze “1984” i pierwszych koncertach było jasne – “Najgrubszy Anioł Stróż” stał się jednym z ulubionych utworów słuchaczy!

Numer jeden?

W głosowaniu (na oficjalnej grupie Pawła) na ulubioną piosenkę z płyty “1984” – “Najgrubszy Anioł Stróż” okazał się bezsprzecznym liderem. Tytuł ten padał niejednokrotnie w komentarzach pod postami z pytaniami o najczęściej słuchaną piosenkę, ulubiony kawałek.

Stąd decyzja, by specjalnie z okazji świąt Bożego Narodzenia, podzielić się tą piosenką z wszystkimi na YouTube (i akurat tego dnia). Tym razem zamiast tradycjnego teledysku stworzyliśmy specjalną animację – lyric video. Jej twórcą jest Paweł Łukomski ze Studia35, który był także odpowiedzialny za ostatnie videoclipy do singli Pawła (“Weź nie pytaj”, “Wystarczę ja”).

A jednak trzeci

“Najgrubszy Anioł Stróż” to trzecia piosenka z płyty “1984”, która pojawiła się na kanale. W czerwcu 2018 roku opublikowaliśmy pierwszy singiel “Weź nie pytaj”, który odsłuchano już ponad 70 milionów razy. Tuż przed premierą nowego krążka pojawił się drugi singiel pt. “Wystarczę ja”. Temu z kolei już całkiem blisko do 10 milionów wyświetleń.

Słowa do piosenki napisał, jak zwykle, sam Paweł Domagała, a nad muzyką pracował razem z Łukaszem Borowieckim.

Z dedykacją

Dotąd sam Paweł Domagała wielokrotnie podkreślał, że “Najgrubszy Anioł Stróż” jest dla niego wyjątkową piosenką. Napisana została z myślą o zmarłym przed rokiem przyjacielu:

“Utwór ten dedykuję Markowi Jaździkowskiemu, prawdziwemu Aniołowi Stróżowi”. 

Na koncertach podczas grania tego właśnie kawałka panuje absolutna cisza a wszystkim towarzyszą niezwykłe emocje. Trudno się dziwić. Zresztą jeśli jeszcze nie słuchaliście – posłuchajcie i przekonajcie się sami.

Podziel się

Jeśli spodobała Ci się ta piosenka – zachęcamy do podzielenia się nią dalej! Niech się niesie po Waszych domach – między jedną kolędą, a drugą 🙂 Świętujcie!

Wydanie specjalne “1984” z “Domem na skale”!

W sprzedaży internetowej (tylko na Mystic.pl) czeka ostatnia pula egzemplarzy z limitowanej serii – mowa tu o dodatkowej piosence pt. “Dom na skale”, która także podbiła serca słuchaczy!

 

 

baner