Paweł Domagała w filmie „ZA DUŻY NA BAJKI 2”

Paweł Domagała w filmie „ZA DUŻY NA BAJKI 2”

Czas na kolejne przygody Waldiego mocarnego i jego przyjaciół! Zakończyły się zdjęcia do filmu „Za duży na bajki 2” w reżyserii Kristoffera Rusa. Pełnej humoru opowieści dla całej rodziny  o sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą. Na planie ponownie spotkali się Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska, Patryk Siemek, Karolina Gruszka i Dorota Kolak. Do obsady dołączyli Paweł Domagała, Michał Żurawski oraz Grzegorz Małecki. Premiera kinowa w 2024 roku. 

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił rodzinę. Chłopiec postanawia go odnaleźć i zapytać o powody tej decyzji. 

– Po projekcjach filmu „Za duży na bajki” publiczność pytała nas: a co z ojcem Waldka? Dużo młodych ludzi dorasta bez jednego rodzica. W pierwszej części skupiliśmy się na problematyce związanej z zagrożeniem odejścia matki, teraz skupiamy się na problemach związanych z nieobecnym ojcem. Ja to widzę jako film nie tylko dla dzieci, a bardziej dla całej rodziny. Osobiście brakuje mi propozycji, które mogę zobaczyć z całą rodziną, szukam filmów mądrych, wzruszających, ale też i takich, przy których można się trochę pośmiać. Takie jest życie, pełne trudnych wyborów, zwłaszcza jak się dorasta. Ale trzeba sobie pozwolić na więcej śmiechu… nawet przez łzy – mówi reżyser filmu Kristoffer Rus. 

„Za duży na bajki 2” to kontynuacja filmu „Za duży na bajki” z 2022 roku, który był najchętniej oglądanym polskim filmem familijnym w XXI wieku. 

***

ZA DUŻY NA BAJKI 2 

Premiera: 2024

Obsada: Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska, Patryk Siemek, Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała, Michał Żurawski, Grzegorz Małecki

Reżyseria: Kristoffer Rus

Scenariusz: Agnieszka Dąbrowska

Zdjęcia: Jakub Stolecki

Montaż: Marcin Komar Konarzewski

Muzyka: Karim Martusewicz

Producent: Mikołaj Pokromski

Produkcja: Pokromski Studio

Dystrybucja: Next Film 

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

baner